Egyesületünk azért dolgozik, hogy segítse hatékonyan működő zöld közösségi hálózatok fejlesztését szerte az országban. Tudásunk megosztásával, gyógynövény-ismereti, környezetvédelmi tapasztalatok átadásával, közösségi programok szervezésével járulunk hozzá a hasonló gondolkodású emberek együttműködéséhez, közösségek létrehozásához, megerősítéséhez és folyamatos bővüléséhez.
Tevékenységeink:
Fiatalok környezeti nevelése; előadások, tanfolyamok természetvédelem és környezetvédelem, természeti értékek bemutatása; közösségépítés és egészségnevelés. Programok szervezése és megvalósítása, civil összefogás segítése; zöld háztartások kialakításának elősegítése.
A Kör-Te Természetvédelmi Egyesület célja a természeti értékek bemutatása élményszerű, közvetlen formában, hogy minél többen érezzenek késztetést ezek védelmére, megőrzésére.
Aki szeretné megismerni Szeged közelében a természeti értékeket, látnivalókat is, mindenképp nevezzen be valamelyik programunkra, túránkra.
Tavasszal sok helyszínen érdemes túrán részt vennünk Csongrád-Csanád vármegyében. A szegedi Fehér-tó mellett a Csaj-tó, a Péteri-tó, a mórahalmi Nagyszéksóstó és a Bivalyrezervátum is rengeteg látnivalót kínál. Gyógynövény ismereti túráink gyakorlatias segítséget adnak vadon termő gyógynövények felhasználásához, tisztítókúrákhoz, betegségek megelőzéséhez.
Hajóskapitányként a Tiszán túránk a nyári időszakban a Maros és a Tisza élővilágát fedezi fel magunk vezette kishajókkal. Ezek vízi jártassági, jogosítvány nélkül vezethetőek. A túrákra érdemes időben foglalni, az utolsó napokban sokszor csak akkor van hely, ha valaki másik időpontra kérte át magát. Mártélyon kenutúrák során csodálhatjuk meg a holtág élővilágát. Egy könnyen teljesíthető dupla program keretében kenutúrán és gyalogtúrán is részt lehet venni. Nem vészes 🙂 A Tiszán is szervezünk fél napos, egy napos kenutúrákat, lehetőleg csak a folyón lefelé, a könnyebb irányban. Sárkányhajóval is kipróbálhatjuk magunkat egy-egy rövid program erejéig.
Az őszi időszak fő természeti látványossága Szeged közelében a madárvonulás a szegedi Fehér-tónál, kiemelten a daru madarak behúzása az éjszakázóhelyre. A daru fő gyülekező helye Európa keleti felében a magyar Alföld. Hortobágy után a legnagyobb létszám a szegedi Fehér-tónál látható évről-évre, csak tudni kell, hogy a hatalmas tórendszer melyik pontján legyünk milyen időpontban. Szakvezetéses túráink során rengeteg érdekességet tudhatunk meg a darvakról, és láthatjuk őket berepülni a naplementébe akár tízezres nagyságrendű tömegben (a vonulás tetőzésekor volt már több mint 40.000 példány is egy időben a Fehér-tavon).
A Kör-Te Egyesület túravezetője, Ábrahám Krisztián 25 év alatt több mint 1200 terepi túrát vezetett már a környező védett területeken. Az ő kalauzolásában vehetünk részt meghirdetett túrákon.